Dysfunkcje biodra – rodzaje, objawy, fizjoterapia 0
Dysfunkcje biodra – rodzaje, objawy, fizjoterapia

Ból biodra to sygnał, że staw ten wymaga dokładnej diagnostyki. Co ważne, dysfunkcje bioder nie powinny być kojarzone jako dolegliwość, która dotyka tylko osoby starsze. Są one częste zwłaszcza u nastolatek i osób uprawiających sport, ale zdarzają się też u dzieci. Co może być przyczyną bólu biodra w każdej z tych grup pacjentów i jak wygląda aktualnie leczenie takich problemów?

 

czytaj całość »
Do czego służy szyna Denis-Browna? Leczenie i rehabilitacja dzieci ze stopą końsko-szpotawą 0
Do czego służy szyna Denis-Browna? Leczenie i rehabilitacja dzieci ze stopą kosko-szpotawąń

Szyny ortopedyczne, do których należy m.in. szyna Denis-Browna to specjalny sprzęt stosowany w ortopedii dziecięcej. Takie pomoce wykorzystywane były już od lat w celu korekcji ustawienia stóp i wspomagania leczenia zwichnięć stawów biodrowych u najmłodszych. Jak działa szyna Denis-Browna i czy nadal znajduje zastosowanie?

czytaj całość »
Kiedy kręgosłup potrzebuje odciążenia ortezą? Wsparcie leczenia pasem lędźwiowo-krzyżowym 0
Kiedy kręgosłup potrzebuje odciążenia ortezą? Wsparcie leczenia pasem lędźwiowo-krzyżowym

Fizjoterapeuta lub lekarz zalecił Ci pas lędźwiowo-krzyżowy i chcesz dowiedzieć się jak najwięcej o tej formie zaopatrzenia ortopedycznego? Zastanawiasz się, z czym wiąże się korzystanie z ortezy kręgosłupa? Mamy dla Ciebie kilka informacji, które mogą okazać się przydatne – sprawdź, dla kogo wskazany jest pas stabilizujący kręgosłup i o czym należy pamiętać w czasie jego użytkowania!

czytaj całość »
Odciążenie nadgarstka w codziennych czynnościach – zastosowanie owijanego stabilizatora nadgarstka i inne metody ochrony stawu 0
Odciążenie nadgarstka w codziennych czynnościach – zastosowanie owijanego stabilizatora nadgarstka i inne metody ochrony stawu

Nadgarstki to miejsca, w których często kumulują się przeciążenia. Ból w tej okolicy może utrudnić wykonywanie czynności codziennych i pracy zawodowej. Na charakter i częstotliwość występowania dolegliwości nadgarstka wpływ ma m.in. jego budowa. W tej małej przestrzeni pomiędzy szeregiem kości nadgarstka oraz kością promieniową i łokciową przebiegają nerwy: łokciowy, pośrodkowy i promieniowy. To właśnie w tym miejscu aparat więzadłowy i mięśniowy mogą ulec przeciążeniu, a także doprowadzić do ucisku nerwów.

Co robić, aby utrzymywać nadgarstki w dobrej formie oraz jak funkcjonować, gdy stawy nadgarstkowe są przeciążone? Zebraliśmy porady w poniższym artykule.

 

czytaj całość »
Uszkodzenie stożka rotatorów i inne dysfunkcje barku – ortezy, rehabilitacja i profilaktyka 0
Uszkodzenie stożka rotatorów i inne dysfunkcje barku – ortezy, rehabilitacja i profilaktyka

Kontuzja barku – po doznaniu takiego urazu lub skomplikowanej dysfunkcji stawu barkowego każdy chciałby uniknąć nawrotów tej dolegliwości. Aby tak było, najważniejsze jest prawidłowe wyleczenie stawu. W naszym artykule zebraliśmy informacje o rodzajach przeciążeń i uszkodzeń barku, w tym dotyczących stożka rotatorów. Sprawdź, co robić, by zapobiegać dolegliwościom stawu barkowego, na co warto zwrócić uwagę, wybierając ortezę barku i jakie metody leczenia barku może zaproponować Ci fizjoterapeuta!

czytaj całość »
Uniwersalny stabilizator stawu skokowego i prawidłowe leczenie po skręceniu kostki 0
Uniwersalny stabilizator stawu skokowego i prawidłowe leczenie po skręceniu kostki

Skręcenia stawu skokowego wymagają szczególnego postępowania rehabilitacyjnego. Dzieje się tak, gdyż są to urazy, które charakteryzują się dużą tendencją do nawrotów. Prawidłowo prowadzone leczenie i rehabilitacja są kluczowe w odzyskaniu pełnej stabilności stawu. Jak powinien wyglądać powrót do sprawności po urazie skrętnym i dlaczego przydatny może okazać się stabilizator stawu skokowego? Wyjaśniamy to w naszym artykule.

czytaj całość »
Przeciążenia i urazy stawu łokciowego – orteza AIRMESH w przebiegu leczenia 0
Przeciążenia i urazy stawu łokciowego – orteza AIRMESH w przebiegu leczenia i rehabilitacji

Urazy, stany zapalne i przeciążenia w stawie łokciowym wymagają szczególnej ochrony bolesnej okolicy. Często to właśnie od wsparcia ortezą, w połączeniu z prawidłowo prowadzonym leczeniem i rehabilitacją zależy szybkość powrotu funkcji stawu.

W naszym artykule podpowiadamy, jakich struktur mogą dotyczyć problemy w obrębie stawu łokciowego i kiedy najczęściej stosowane są ortezy.

czytaj całość »
Czym jest złamanie bokserskie? O stabilizatorach i przebiegu rehabilitacji 0
Czym jest złamanie bokserskie? O stabilizatorach i przebiegu rehabilitacji

Złamanie bokserskie to rodzaj urazu, który występuje nie tylko u bokserów i innych sportowców, ale też ma miejsce wskutek upadków lub przytrzaśnięcia ręki. Dotyczy piątej kości śródręcza, co może ograniczyć ruch małego palca. Lekarze często w takich przypadkach zalecają zabezpieczenie ręki ortezą, a następnie usprawnianie pod opieką fizjoterapeuty. Poniżej przedstawiamy więcej informacji o tym, jak wygląda orteza zabezpieczająca miejsce złamania bokserskiego oraz jak przebiega rehabilitacja po takim urazie.

czytaj całość »
Kiedy stosować długi stabilizator nadgarstka i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? 0
Kiedy stosować długi stabilizator nadgarstka i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Szukasz sposobu na stabilizację nadgarstka po urazie lub zabiegu operacyjnym? Masz objawy zespołu cieśni nadgarstka lub choroby de Quervaina, a lekarz zalecił ochronę ręki ortezą? Długi stabilizator nadgarstka może być pomocny dla osób, które muszą odciążyć staw. Zobacz, jakie cechy powinien mieć dobry stabilizator długi nadgarstka oraz jakie są jego rodzaje i zalecenia do stosowania!

czytaj całość »
Pas rozgrzewająco-wibrujący Venom 2 Back - pomysł na masaż dla seniorów 0
Pas rozgrzewająco-wibrujący Venom 2 Back - sposób na masaż dla seniorów

Masaż rozgrzewająco-wibracyjny, ze względu na swoje działanie rozluźniające, może być przydatny także u seniorów. Połączenie działania ciepła i wibracji w specjalnych pasach do masażu to jedna z metod stosowanych w chorobach zwyrodnieniowych kręgosłupa, w sztywności odcinka lędźwiowego i przewlekłym bólu dolnej części pleców.

W jaki sposób osoby starsze mogą radzić sobie z bólem kręgosłupa i kiedy masaż będzie dobrym rozwiązaniem?

czytaj całość »
Piłka Hypersphere – podręczny przyrząd do masażu 0
Piłka Hypersphere – podręczny przyrząd do masażu

Masaż wibracyjny w połączeniu z rolowaniem mięśni to ciekawa propozycja autoterapii dla osób z bólem pleców. Taka kombinacja czynników leczniczych jest możliwa, stosując piłkę HYPERSPHERE. Zarówno w wersji standardowej, jak i w wariancie mini piłka ta pomaga rozluźnić nadmiernie napięte partie mięśniowe. Zajmuje niewiele miejsca i można z niej skorzystać nie tylko w gabinecie fizjoterapeuty, ale też w domu. Przekonaj się, dlaczego warto mieć piłkę HYPERSPHERE!

czytaj całość »
Masaż wibracyjny TIM TAM – przykłady zastosowania 0
Masaż wibracyjny TIM TAM – przykłady zastosowania

Masaż wibracyjny jest znanym zabiegiem, stosowanym z powodzeniem w gabinetach fizjoterapeutycznych, ośrodkach sportowych i w sanatoriach. Na przebiegu lat sprzęt do wykonywania masażu wibracyjnego uległ wielu innowacjom. Wygoda i skuteczność w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami to ważne aspekty w doborze przyrządów do gabinetu. Cechy te można odnaleźć w urządzeniu do TIM TAM – podpowiadamy, kiedy korzystać z masażu wibracyjnego z jego użyciem.

czytaj całość »
Venom 2 Back – wykorzystanie masażu i ciepła w bólach kręgosłupa 0
Venom 2 Back – wykorzystanie masażu i ciepła w bólach kręgosłupa

Dbając o kręgosłup, warto postawić na profilaktykę przeciążeń, a gdy już pojawią się dolegliwości – działać od razu. Oprócz pozycji antalgicznych i specjalnie dobranych ćwiczeń ulgę może przynieść zastosowanie urządzenia Venom 2 Back. Sprawdź, jak działa pas rozgrzewająco-wibrujący Venom 2 Back i kiedy z niego korzystać.

czytaj całość »
Orteza na dłoń reumatyczną ‒ jak dbać o stawy chorując na RZS? 0
Orteza na dłoń reumatyczną ‒ jak dbać o stawy chorując na RZS?

Leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów powinno być wielokierunkowe. Oprócz leków dużą rolę odgrywa w nim dobrze prowadzona fizjoterapia i zaopatrzenie ortopedyczne. Pozytywne skutki stosowania tych środków są widoczne m.in. w przypadku ręki reumatoidalnej. Ergonomia czynności codziennych i orteza na dłoń reumatyczną mogą przynieść dużą ulgę i spowolnić tempo powstawania zniekształceń. Sprawdź, jak korzystać z ortezy na dłoń reumatyczną i w jaki sposób zmniejszyć obciążenie stawów.

czytaj całość »
Piłka rehabilitacyjna w fizjoterapii dzieci i dorosłych ‒ przykłady ćwiczeń 0
Piłka rehabilitacyjna w fizjoterapii dzieci i dorosłych ‒ przykłady ćwiczeń

Piłka rehabilitacyjna to sprzęt, który przyda się w każdym gabinecie fizjoterapeutycznym! Wykorzystuje się ją także w sanatoriach i ośrodkach wspomagania rozwoju dziecka. Z powodzeniem można też ćwiczyć z piłką w domu. Sprawdź przykłady zastosowań piłki rehabilitacyjnej i nasze propozycje ćwiczeń!

czytaj całość »
System Normatec 3.0. w rehabilitacji gabinetowej i domowej 0
System Normatec 3.0. w rehabilitacji gabinetowej i domowej

Normatec 3 to nowość w dziedzinie drenażu mechanicznego. Zmieniona, intuicyjna jednostka sterująca i wszystkie zalety wcześniejszych wersji sprawiają, że sprzęt ten znajdzie wiele zastosowań. Zobacz, w jaki sposób z nowym Normatec 3 można osiągnąć cele terapii w gabinecie fizjoterapeutycznym i w rehabilitacji domowej!

 

czytaj całość »
Kompresyjne rękawy chłodzące Hyperice w ortopedii i medycynie sportowej 0
Kompresyjne rękawy chłodzące Hyperice w ortopedii i medycynie sportowej

Krioterapia miejscowa jest znanym i cenionym zabiegiem, który przynosi ulgę przy kontuzjach, a także w bólach przeciążeniowych mięśni i stawów. W odmienionej, nowoczesnej formie leczenie zimnem można połączyć z kompresją. Zarówno chłodzenie, jak i ucisk należą do wytycznych zasady PRICE. Równoczesne zastosowanie krioterapii i kompresji pozwoli wspomóc wzajemnie efekt tych dwóch czynników.

Wypróbuj działanie kompresyjnych rękawów chłodzących i sprawdź, dlaczego warto wspierać z ich pomocą rehabilitację!

czytaj całość »
Piankowe podkładki i plastry Mueller podczas wakacyjnych wędrówek 0
Piankowe podkładki i plastry Mueller podczas wakacyjnych wędrówek

Podręczna apteczka zabierana na wyjazd urlopowy powinna zostać spakowana w taki sposób, aby nie zabrakło w niej akcesoriów pomocnych przy typowych letnich dolegliwościach. Wśród nich, poza najważniejszymi środkami doraźnej pomocy medycznej, przydatne będą też piankowe plastry, które zabezpieczą przed odciskami. Ochroni to przed dyskomfortem w czasie wędrówek i zwiedzania okolicy. Przeczytaj, jak chronić się przed otarciami i odciskami, by w pełni móc cieszyć się urlopowymi aktywnościami.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl