Stabilizatory pooperacyjne

Stabilizatory, które mamy Państwu zaszczyt zaprezentować to wynik naszego wieloletniego, praktycznego doskonalenia się w zakresie ortotyki i dobierania weń artykułów, które mają za zadanie nie tylko wspomóc proces zdrowienia, ale również skrócić okres rekonwalescencji i zapewnić działanie profilaktyczne w okresie pierwotnym i wtórnym. Zaopatrzenie ortopedyczne, które mamy w swojej ofercie to odpowiednio wyselekcjonowany sprzęt, który ma za zadanie umożliwić ruch poprzez częściowe zastąpienie anatomicznych struktur narządu ruchu w wyniku przebiegu choroby, zabiegu chirurgicznego, urazu i innych.

Począwszy od kończyny górnej nasze ortezy znajdują zastosowanie w złamaniach w obrębie stawu łokciowego, złamaniach dalszych kości ramiennej, złamaniach bliskich kości promieniowej bądź łokciowej. Zabiegach pooperacyjnych w obrębie więzadeł i ścięgien stawu łokciowego. Rekonstrukcje więzadeł. W leczeniu łokcia tenisisty i golfisty. Przeciążenia mięśni przedramienia, zapalenia nadkłykci kości ramiennej. Zespoły cieśniowe nadgarstka oraz mięśniowych grup przedramienia. Pęknięcia kości, skręcenia i zwichnięcia w obrębie stawu łokciowego, nadgarstka oraz kciuka. Zespoły reumatoidalne, zespół De Quervaina. Urazy wymagające całkowitego unieruchomienia przedramienia. Bóle pochodzenia z osłabionych i nadwyrężonych tkanek, pochodzenia reumatoidalnego i bliżej nieokreślonego.

Pasy lędźwiowo-krzyżowe stosowane są po zabiegach neurologicznych i ortopedycznych. Po urazach mięśni grzbietu i brzucha, w bólach kręgosłupa, dyskopatiach, w zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa i stawów krzyżowo-biodrowych. Po przebytych urazach jak skręcenia stawów czy złamania tkanek kostnych kręgosłupa. Wspomagają utrzymanie prawidłowej postawy, a przy tym poprawiają ergonomię zużywania stawów kręgosłupa. Często wykorzystywane w sportach siłowych, takich jak wyciskanie sztangi.

W obrębie kończyny dolnej znajdą państwo zaopatrzenie do stawu biodrowego, stawu kolanowego oraz stawu skokowego i stopy. Ortezy stawu biodrowego zapewnią odpowiednią stabilizację. Jeśli będzie to potrzebne ograniczą ruch i wprowadzą odpowiednią kontrolę ruchomości wyrażoną w stopniach. Odciążają i podtrzymują staw, dzięki czemu przyjmuje on anatomiczne położenie. Stosowana po artroskopiach stawu biodrowego oraz implantacji protezy. Idealne wsparcie w osteoporozie biodra, koksartrozie (zwyrodnienie stawu biodrowego) oraz osłabieniu mięśni w obrębie tego regionu.

Stabilizatory stawu kolanowego mają zastosowanie po interwencjach chirurgicznych takich jak artroskopia, rekonstrukcja więzadeł (krzyżowych, pobocznych) i ścięgien, protezoplastyka stawu kolanowego, zespoleniach kości po przebytych złamaniach (między innymi kości udowej, kości piszczelowej, strzałkowej, rzepki). Są nieodzownym elementem po zwichnięciach, skręceniach, niestabilnościach stawu kolanowego. Wspierają i zabezpieczają rzepkę. Odciążają staw w gonartrozie oraz dają ulgę w bliżej nieokreślonych bólowych zespołach w obrębie kończyny dolnej. Wykorzystywane są również u pacjentów z niedowładami w obrębie kończyny dolnej w przebiegu chorób neurologicznych.

Staw skokowy i stopa jako najbardziej obciążane elementy ludzkiego ciała wymagają szczególnej precyzji i odpowiedniego doboru zaopatrzenia. W tym zakresie nasze ortezy znajdują zastosowanie jako zaopatrzenie ortopedyczne po zwichnięciach oraz skręceniach, złamaniach, zabiegach chirurgicznych w obrębie tkanek miękkich i kości (w tym rekonstrukcje więzadeł). Element korekcyjny i zaopatrzeniowy w dysfunkcjach funkcjonalnych i neurologicznych (np. opadająca stopa). Zabezpieczają przed ponownymi urazami dlatego stanowią również wspaniały element profilaktyczny.

Medical Sport starając się zindywidualizować problemy pacjentów, dokłada szczególnego pietyzmu w selekcji najlepszych produktów, z których miejmy jednak nadzieję, nie będą musieli Państwo nigdy skorzystać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl